Podłogi winylowe, Panele winylowe do salonu

Idealna podłoga winylowa do Twojego salonu

Salon to serce domu. To w nim odpoczywamy po całym dniu pracy, to w nim spotykamy się z bliskimi spędzając wspólnie czas. Salon to miejsce, w którym chcemy czuć się dobrze, komfortowo i bezpiecznie. W estetycznym wnętrzu inaczej się odpoczywa.

Nasze zmysły wyciszają się, odcinają od bodźców, które towarzyszyły nam od rana. Jak podłoga może mieć wpływ na nasze samopoczucie? Jeśli zatrzymamy się na chwilę i z uwagą pobędziemy w pomieszczeniu schludnym, a później przejdziemy do pomieszczenia gdzie nic do siebie nie pasuje to zrozumiemy, że otoczenie ma na nas wpływ tylko czasem nie udaje nam się tego zauważyć od razu.

Zaplanuj swoją przestrzeń tak, by cieszyć się swobodą i ukojeniem w najważniejszym miejscu w domu. Zacznij od podłóg.

podłogi winylowe do salonu

Podłogi winylowe nadają się do salonu w Twoim domu:

podłogi winylowe do restauracji

Panele winylowe do restauracji

panele winylowe do salonu

Panele winylowe do salonu

panele winylowe do galerii

Panele winylowe do galerii

panele winylowe do kuchni

Panele winylowe do kuchni

PODŁOGI WINYLOWE DO SALONU. OD CZEGO ZACZĄĆ?

Od czego zacząć projektowanie salonu? Warto zacząć od określenia stylu jaki nam się podoba oraz od tonacji kolorystycznej, którą chcielibyśmy utrzymać. W zależności od naszych upodobań możemy dopasowywać podłogi do konkretnego stylu: minimalistycznego, industrialnego, modernistycznego, rustykalnego czy eklektycznego.

Podłogi winylowe idealnie współgrają z nowoczesnymi trendami, ale z powodzeniem sprawdzą się w każdym wnętrzu. Ich różnorodna struktura oraz kolorystyka zachwyci każdego, a rozmaitość paneli winylowych sprawi, że na pewno znajdziemy coś dla siebie, choć wybór może nie być łatwy.

Wybór podłogi będzie łatwiejszy jeśli zrobimy listę zagadnień na których nam najbardziej zależy: to mogą być praktyczne oczekiwania jak i estetyczne. Przyjrzyjmy się też naszemu życiu na co dzień. Jakie życie prowadzimy? Czy często będziemy spędzać czas w salonie? Czy będziemy zapraszać gości?

Jeśli zależy nam na łatwym utrzymaniu czystości to warto wybrać panele winylowe o takiej strukturze, na której nie widać drobnych zanieczyszczeń lub z których łatwo się je zmywa. Praktyczne pod tym względem będą również panele winylowe bezfugowe. Ważnym kryterium jest też to, jak bardzo nasza podłoga winylowa w salonie powinna być trwała. Czy mamy dzieci lub zwierzęta, które bawić się będą głównie w naszym salonie, czy urządzamy często przyjęcia i inne uroczystości, a nasi Goście lubią tańczyć?

 

CZEGO MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ PO PANELACH WINYLOWYCH W SALONIE?

Panele winylowe w salonie mogą sprostać naszym wymaganiom w wielu kwestiach. Zarówno pod względem praktycznym jak i wyglądu. Mogą imitować drewno, ale być znacznie bardziej trwałe niż podłoga drewniana. Mogą przypominać błyszczącą taflę bez fug, którą o wiele lepiej utrzymać w czystości niż kafle w fugami. Jakie jeszcze zalety mają panele winylowe, które możemy wykorzystać w salonie?

Jeśli w naszym salonie będziemy urządzać przyjęcia lub mamy małe dzieci, które lubią się bawić na podłodze to w pierwszej kolejności powinniśmy postawić na trwałość i wysoką klasa ścieralności, aby podłoga była odporna na zarysowania lub wgniecenia.

Kilka warstw winylu z których zrobione są panele winylowe oraz przezroczysta warstwa poliuretanu sprawiają, że podłoga winylowa jest elastyczna i wytrzymała. Jeśli mamy założone ogrzewanie podłogowe to powinniśmy wiedzieć, że panele winylowe pozwalają ciepłu bardzo dobrze przenikać, więc możemy połączyć energooszczędność z komfortem. Szczególnie docenią to rodzice małych dzieci, które bawiąc się na podłodze będą odczuwać delikatne przyjemne ciepło zamiast chłodu.

 

CZYSTOŚĆ I SPEKTRUM MOŻLIWOŚCI. DOPASUJ PANELE DO SIEBIE

Podłogi winylowe są różnorodne pod względem struktur i barw dzięki czemu pozwalają stworzyć niebanalne przestrzenie, dopasowane do naszych możliwości i potrzeb. Mamy do dyspozycji cały przekrój paneli winylowych: od barwy jasnej do ciemnej, odcienia ciepłego do zimnego, imitującego drewno lub naturalne kamienie. Możemy wybrać takie panele, które sprawią, że salon będzie wyglądał czysto i schludnie. Podłoga winylowa nie chłonie wilgoci dlatego łatwo można zmyć z jej powierzchni jakiekolwiek zabrudzenie.

Firma Podłogi winylowe Wójciak pomaga swoim klientom w podjęciu decyzji. Doradcy w zależności od preferencji mogą zaprezentować różne realizacje. W ten sposób łatwiej wyobrazić sobie jak panele będą wyglądały w naszym salonie lub innej konkretnej przestrzeni i komponowały się z całym wystrojem.

Warto skorzystać z bogatego doświadczenia doradców znajdujących się w siedzibie firmy, którzy wezmą pod uwagę nasze potrzeby i zaproponują dla nas coś szczególnego.

Piękne i wytrzymałe podłogi winylowe mogą stać się częścią twojego salonu. Spraw, aby twoi domownicy i goście dobrze czuli się we wnętrzu, w którym spędzacie tak wiele czasu. Mieszkaj komfortowo, z poczuciem, że podłoga którą wybraliście będzie Wam służyć wiele lat.

czytaj dalej

Partnerzy

Nr telefonu

795 000 092

Email

info@podlogiwojciak.pl

Godziny pracy

Pn-pt: 9:00–17:00

ADRES

ul. Bożka 57
Jelcz-Laskowice