Panele winylowe do galerii i Podłogi winylowe do sklepu

Dobrej klasy wytrzymała podłoga do galerii i do sklepu

Czy podłogi w sklepie, galerii handlowej powinny rzucać się w oczy? Na czym powinno nam zależeć, jeśli jesteśmy odpowiedzialni za urządzenie usługowego wnętrza? Podłoga w takim lokalu z pewnością powinna być wytrzymała na zarysowania i odkształcenia, odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne, mogąca ją uszkodzić. Podłogi winylowe do galerii to idealne rozwiązanie pod wieloma względami. Są trwałe, estetyczne, pasujące do wielu stylów, ale jak trzeba to mogą nie rzucać się w oczy. Spełnią każde nasze oczekiwania.

podłogi winylowe do galerii

Podłogi winylowe nadają się do galerii i sklepu:

podłogi winylowe do restauracji

Panele winylowe do restauracji

panele winylowe do salonu

Panele winylowe do salonu

panele winylowe do galerii

Panele winylowe do galerii

panele winylowe do kuchni

Panele winylowe do kuchni

Czy podłoga w sklepie powinna rzucać się w oczy?

To ważne pytanie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć w pierwszej kolejności. Czy chcemy się wyróżnić? Czy to podłoga powinna przyciągać największą uwagę klienta?

Jeśli urządzamy ekskluzywny butik w prestiżowej galerii handlowej to podłoga może determinować styl wnętrza, przyciągać uwagę, nadawać charakter. Wtedy mamy do czynienia wręcz z artystycznym wymiarem wnętrza i zapewne właściciel lub architekt będzie dopracowywał każdy szczegół. W takiej przestrzeni podłogi winylowe również się sprawdzą, ale wybierzemy takie, które będą widoczne, będą bogate, będą wyjątkowe. Na pewno znajdziemy coś dla siebie spośród różnorodnych dekorów najlepszych niemieckich firm, które zostały wręcz stworzone do takiego zadania.

Jako konsumenci najczęściej jednak wchodzimy do sklepów, szukając konkretnego asortymentu i jeśli nie wybieramy podłóg do swojego domu to tak naprawdę na podłogę zwracamy najmniej uwagi. Co w takiej sytuacji okazuje się bardziej istotne? Ważniejsze jest wówczas by była ona bezpieczna, schludna i umożliwiała wyeksponowanie właściwych artykułów.

Jeśli tak podchodzimy do sprawy to podłoga powinna być niejako tłem, które nie odgrywa żadnej kluczowej roli. Podłogi winylowe do galerii nadają się do takiego zadania znakomicie. Jeśli wybierzemy panele z jednolitą strukturą sprawimy, że niewiele będzie się na nich działo. Czego możemy się jeszcze spodziewać? Na pewno trwałości i łatwości w czyszczeniu. Brzmi idealnie jeśli chcemy, aby nasza podłoga wytrzymała napływ ludzi przewijających się w obuwiu zimowym.

Dlaczego podłoga winylowa jest trwała i łatwa w czyszczeniu?

Panele winylowe jak sama nazwa wskazuje są wykonane z kilku warstw winylu. To właśnie te warstwy stanowią ich rdzeń. Na warstwę PCV nałożona jest jeszcze przezroczysta warstwa poliuretanu. Dzięki niej powierzchnia podłogi winylowej jest elastyczna i wytrzymała.

Przykładowo kolekcja 550 firmy Joka, ma o wiele grubszą warstwę ścieralności dlatego szczególnie chętnie jest wybierana do galerii handlowych, restauracji i innych powierzchni przemysłowych. Jeśli wybierzemy takie panele o specjalnym przeznaczeniu to przez długi czas będziemy cieszyć się trwałością podłogi, wyjątkowo odpornej na zarysowania i wgniecenia.

Musimy liczyć się z tym, że w sklepie może dochodzić do częstych zabrudzeń i ekspedienci nie będą mieli wiele czasu, by skupić się na sprzątaniu równocześnie, nie przeszkadzając klientom w wyborze towaru. Podłoga winylowa nie chłania wilgoci, a zatem jakiekolwiek zabrudzenie można łatwo i szybko zmyć z jej powierzchni. Istotne jest to również pod względem bezpieczeństwa.

Mokra podłoga jest śliska i może stanowić zagrożenie dla kogoś, kto tego nie zauważy. Jak możemy temu zapobiec? Dwojako. Po pierwsze jeśli zainstalujemy ogrzewanie podłogowe to podłoga będzie szybciej wysychać. Dodatkowym atutem podłogi winylowej jest to, że w łatwiejszy sposób  przenika przez nią ciepło w porównaniu z podłogą, stworzoną z paneli tradycyjnych.

Po drugie możemy wybrać taki rodzaj dekoru, który zakamufluje drobne zanieczyszczenia, spowodowane nanoszeniem przez klientów piasku czy błota. Na pierwszy rzut oka podłoga może wydać się względnie czysta, co sprawi, że w trakcie obsługiwania klientów, nie będziemy się tym martwić. Zajmiemy się tym dopiero wtedy kiedy będziemy mieć więcej czasu, a mniej klientów.

Podłoga winylowa w galerii to rozwiązanie dobre pod każdym względem. Różnorodność dekorów daje  możliwość wyboru, daje gwarancję, że podłoga wpisze się w każdy styl wnętrza. Panele winylowe najczęściej kojarzone są z nowoczesnością i dobrym designem.

Ich producenci, szczególnie firmy Joka, Schlau i Brillux wychodzą naprzeciw współczesnym trendom. Do tego najlepsza jakość i wysoka klasa ścieralności, która zapewnia nie tylko trwałość podłóg, ale też ich funkcjonalność. Aby na długo cieszyć się dobrą i wyjątkowo estetyczną podłogą we wnętrzu galerii powinniśmy postawić na podłogi winylowe.

czytaj dalej

Partnerzy

Nr telefonu

795 000 092

Email

info@podlogiwojciak.pl

Godziny pracy

Pn-pt: 9:00–17:00

ADRES

ul. Bożka 57
Jelcz-Laskowice