Panele winylowe i Podłogi winylowe do restauracji

Idealna podłoga do lokalu gastronomicznego

Wchodząc do restauracji chcemy przede wszystkim dobrze zjeść. Co jednak decyduje o wyborze restauracji, jeśli wcześniej nigdy w niej nie byliśmy i nie próbowaliśmy potraw? Zwracamy uwagę przede wszystkim na opinię innych klientów, ale przyciągnąć nas może również wygląd restauracji. Zależy nam na czystości i przytulnym, schludnym wystroju. W komfortowym, estetycznym wnętrzu czerpiemy przyjemność z jedzenia i spędzania czasu z bliskimi. Nie spieszymy się nigdzie, zamawiamy kolejne dania, rozmawiamy i delektujemy chwilą. Jak uzyskać efekt przytulności wnętrza w restauracji, by goście nie chcieli z niej wychodzić? Pierwsze wrażenie to podstawa.

podłogi winylowe

Podłogi winylowe nadają się do lokalu gastronomicznego:

podłogi winylowe do restauracji

Panele winylowe do restauracji

panele winylowe do salonu

Panele winylowe do salonu

panele winylowe do galerii

Panele winylowe do galerii

panele winylowe do kuchni

Panele winylowe do kuchni

Panele winylowe do restauracji

Pierwsze wrażenie jest kluczowe w szybkim podejmowaniu decyzji, a wybór restauracji takim właśnie może być. Klient z zewnątrz, który nie zdążył zaplanować wcześniej gdzie zje może podjąć decyzje tylko na podstawie wyglądu restauracji. Jeśli wnętrze go zachęci to zrobi kolejny krok i zajrzy do menu. A to już połowa sukcesu. Jeśli wiemy, że wygląd restauracji jest tak istotny to od czego zacząć planowanie przestrzeni?

Zanim zajmiemy się projektowaniem jakiekolwiek wnętrza trzeba pomyśleć w pierwszej kolejności o podłodze: jak ma wyglądać, aby pasowała do całości oraz jak bardzo powinna być trwała. Nie wymienimy jej tak łatwo jak nam się nie spodoba i narazimy się wtedy na dodatkowe dość duże koszty.

W zależności od naszej wizji możemy dopasowywać podłogi do różnych stylów. W restauracjach jak i w domach coraz częściej wybieramy klimat industrialny, rustykalny, modernistyczny lub eklektyczny. Podłogi winylowe idealnie współgrają z tymi nowoczesnymi trendami.

Jeśli zdecydujemy się na podłogi winylowe polecane do restauracji musimy wiedzieć, że wybór nie będzie łatwy, ponieważ producenci podłóg winylowych stworzyli niesamowite i różnorodne kolekcje, co z jednej strony może ułatwić nam zadanie, jeśli mamy sprecyzowaną wizję tego jak wyglądać ma wnętrze restauracji, a z drugiej możemy się w tej różnorodności pogubić.

Firma Podłogi winylowe Wójciak pomyślała jak ułatwić swoim klientom decyzje. Doradcy na miejscu mogą przedstawić panele winylowe dla restauracji o najwyższej klasie ścieralności, aby różny rodzaj obuwia, poruszających się po restauracji klientów nie był straszny jej właścicielom. Podobnie z doborem estetycznym.

Doradca w zależności od preferencji właściciela restauracji przedstawi cały przekrój paneli winylowych: od barwy jasnej do ciemnej, odcienia ciepłego do zimnego, imitującego drewno lub naturalne kamienie. Warto skorzystać z bogatego doświadczenia doradców, którzy w siedzibie firmy mogą również zaprezentować już wykonane wcześniej realizacje.

Dlaczego wybrać podłogi winylowe do restauracji?

Rodzaj i wygląd podłóg bardzo mocno determinuje styl wnętrza. Panele winylowe do restauracji nadają się znakomicie z kilku powodów. Po pierwsze funkcjonalnych, po drugie estetycznych.

CZYNNIKI FUNKCYJNE: TRWAŁOŚĆ, ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Właścicielom restauracji powinno zależeć na tym, aby nie musieli wymieniać szybko podłóg bo będzie się to wiązało z remontem i zamknięciem restauracji na dłuższy czas, a wiec ze stratami. Trzeba pamiętać, że klienci w zależności od pór roku będą wchodzić do restauracji w różnych rodzajach obuwia.

Można wyobrazić sobie ile osób przewinie się przez naszą restaurację w zimowych, ciężkich traperach lub butach na obcasach. Dlatego w pierwszej kolejności liczy się trwałość i wysoka klasa ścieralności, aby podłoga była odporna na zarysowania lub wgniecenia.

Panele winylowe sprawdzają się w tym zakresie znakomicie,  są wykonane z kilku warstw winylu, który stanowią ich rdzeń. Na kluczową warstwę PCV, nałożona jest przezroczysta warstwa poliuretanu, która sprawia, że powierzchnia podłogi winylowej jest zarówno elastyczna jak i wytrzymała, np. nasza kolekcja 550 firmy Joka, która ma grubszą warstwę ścieralności i jest przeznaczona szczególnie do restauracji i powierzchni przemysłowych.

Jeśli w restauracji planujemy ogrzewanie podłogowe to firma Wójciak oferuje panele winylowe, które nie zatrzymują ciepła lecz pozwalają mu znacznie lepiej przenikać. Ma to ogromny wymiar energooszczędny i przekłada się też na mniejsze koszty prowadzenia biznesu.

Estetyka wnętrza: RÓŻNORODNOŚĆ, SCHLUDNOŚĆ

Właściciele restauracji korzystają z profesjonalnych usług architektów wnętrz, a Ci z kolei coraz częściej wybierają panele winylowe, ponieważ dają one wiele możliwości aranżacji. Przykładowo ciemna mineralna podłoga i jasne ściany dadzą nam elegancki efekt kontrastu. Dzięki podłodze o naturalnym wyglądzie drewna w połączeniu z nowoczesnymi meblami i antycznymi dodatkami uzyskamy ciekawy wymiar stylu eklektycznego.

Podłogi winylowe od firmy Wójciak wyróżniają się różnorodnością struktur i kontrastami kolorystycznymi w obrębie pojedynczych elementów. Są też panele winylowe w stylu skandynawskiej prostoty, o klasycznych wzorach lub modern Stones firmy Brillux, którą wyróżnia jednolitość. Te ostatnie można położyć bez fugowania. W restauracji daje to niesamowity efekt. Na dużej przestrzeni tworzy się jakby kamienna tafla.

Dodatkowym atutem paneli bez fug jest to, że łatwo się czyści, ponieważ w zagłębieniach fug nie zbierają się nieczystości, a podłoga wygląda naprawdę czysto i schludnie. W restauracji trzeba liczyć się z tym, że może dochodzić do częstych zabrudzeń i kelnerzy nie będą mieli wiele czasu, by podczas obsługiwania gości skupić się na sprzątaniu. Podłoga winylowa nie chłonie wilgoci, a zatem jakiekolwiek zabrudzenie można łatwo i szybko zmyć z jej powierzchni.

Jeśli jesteś restauratorem, planujesz stworzyć najlepszą przestrzeń dla Gości, a także dla siebie i swoich pracowników pomyśl, że podłogi winylowe to nie tylko wybór estetyczny lecz także użyteczny. Twoi klienci docenią estetykę i komfort. Racjonalnie jest zaplanować wnętrze, które nie będzie trzeba poprawiać. Niech piękne i wytrzymałe podłogi winylowe staną się częścią twojej restauracji.

czytaj dalej

Partnerzy

Nr telefonu

795 000 092

Email

info@podlogiwojciak.pl

Godziny pracy

Pn-pt: 9:00–17:00

ADRES

ul. Bożka 57
Jelcz-Laskowice